KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8605175
*
nr 860 5175
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), 3 kvinnor, 48 x 60
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 19:37:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 10:04:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
-
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46
*
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
nr 860 5175
Erik Lo Ohlqvist
(1914-2004), Sverige
Oljemålning, Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), 3 kvinnor, 48 x 60
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/11 10:04:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Erik Lo Ohlqvist
Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49 -
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
-
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46



